Tarihçemiz

Kısaca Biz
2000’ li yıllarınbaşında faaliyet göstermeye başlayan Dr.CLEAN; tüketicisinin hayatınıkolaylaştıracak yenilikçi, sektörün sunduklarından farklı ürünler yapma kararı ile lekeçıkarıcıları üreterek Türkiye’de leke çıkarıcı teknolojisini üreten ilk firmaolarak yer aldı.

Kurulduğu gündenitibaren ürün çeşitliliğini hızla arttırarak ilk yılın sonuna kadar hem evselhem endüstriyel 120’ye yakın ürün geliştirdi. Kısa sürede ürünlerini yurt içipiyasası dışında Rusya, Ukrayna, Bulgaristan, Polonya, Belarus, Kazakistan,Azerbeycan, Hindistan, Yunanistan, Almanyave Kıbrısta; Dr.CLEAN, DoctorCLEAN, Prof CLEAN, Dr.CLN, Dr.Stain, markalarıyla dünya pazarında yüksek satış rakamlarınaulaşarak, distribitörlükler verdi.

Büyük zincirmarketler için özel üretim (private label) ürünlerini üretmekle beraber; lekeçıkarıcı ürünlerinde yeni bir anlayış ile fırça kapaklı şişe tasarımı, yerli veekolojik tekne bakım ve koruma ürünleriyle dünya pazarında halen yolalmaktadır.

Şu anda İzmir’de 2500m2 lik bir üretim alanında leke çıkarıcılardan silikonlu yüzey temizleyiciye,mobilya cilasından ekolojik tekne bakım ve koruma ürünlerine kadar pek çokürününü Avrupa standartlarında otomatik sistemler ile üretilmekte ve yıllık20.340 ton üretim yapmaktadır. Geniş arge olanakları ve konusunda uzman çalışmaarkadaşları yardımıyla her geçen gün yeni ve farklı ürünler geliştirerekmüşterilerinin ihtiyaçlarına çözüm ortağı olmakla beraber çalışanlarınınmutluluğu ve memnuniyetinden geçtiğinin bilincinde olan Dr.CLEAN;çalışanlarına en iyi çalışma ortamını sağlayarak, sürekli gelişmeyi veöğrenmeyi desteklemektedir.

KAPSAM

Firmamız biyolojik, kimyasal, doğal hammadde ile temizlik ve leke çıkarıcı ürünlerin üretimi faaliyetlerini kapsar.


 • Eylül, 2000

  Türkiye'de ilk leke çıkarıcılar üretildi

  Dr.CLEAN 2000 yılında 7 adet leke çıkarıcı üreterek pazarda farklı ürünlerle yola çıktı.

 • Mart, 2001

  Zincir marketlerin öncü markası

  2001 Yılında benzeri olmayan ürünleri pazara sunarak ses getirmeye başladı. Migros, Metro, Real, Kipa, Bauhaus ve Tekzen gibi market zincirlerinin raflarında yerini aldı.

 • Eylül, 2002

  Tekstil endüstrisine yeni bir çözüm

  2002 Yılında evsel temizlik ürünlerinin yanısıra endüstriyel tekstil leke çıkarıcılarını da üreterek, Türkiye’de tekstil sektöründe bir ilke imza atarak endüstriyel ürünlerini piyasaya sundu. 2002 Yılında Türkiye’den Private Label fuarlarına katılan firmalar arasında yerini aldı.

 • Ocak, 2003

  İlk yurtdışı distribitörlüğümüz Rusya'da

  2003 Yılında Moskova’da BYTCHIMEXPO fuarına katılarak Rusya distrübütörünü oluşturup bütün ürünlerini Rusya ve Ukyrayna’ya ihracatına başladı.

 • Mart, 2004

  Tüm Opet benzin marketleri raflarındayız

  2004 Yılında Seven Eleven Marketler Zinciri ile çalışmaya başlayarak tüm Opet yakıt istasyonlarının marketlerine ürünler yapıp satmaya başladı. Seven Eleven adına katıldığı Tüyap Private Label fuarında 1.lik ödülünü kazandı. Aynı yıl Malezya’da Türk İhraç Ürünleri fuarına ve Hollanda PLMA fuarlarına katıldı.

 • Aralık, 2005

  Dr.CLEAN Amerika’da inovatif ürün 1.si

  2005 Yılında Amerika’da Chicago gerçekleşen PLMA fuarında kimya alanında 2 adet inovatif ürünü ile yaratıcı ve yenilikçi ürün kategorisinde 1.lik ödülü aldı.

 • Ekim, 2006

  Dr.CLEAN gökyüzünde de yanınızda

  2006 Yılında sağladığı anlaşma ile sıvı el sabunu ve hava tazeleyici spreylerini tüm Türk Hava Yolları uçaklarında kullanıma sundu.Metro Market grubuna ARO ve GOLD HAND markalı ürünlerini satmaya başladı. 2006 Yılında Irak ile ihracata başladı. Aynı yıl içinde pek çok yerli ve yabancı fuara katıldı.

 • Mayıs, 2007

  Dr.CLEAN büyüyor

  2007 Yılında Asya kıtasında Kıbrıs, Azerbeycan, Kazakistan, Hindistan’a ihracata başlayarak gelişimini sürdürdü.

 • Şubat, 2008

  Dr.CLEAN Avrupa raflarındada yerini alıyor

  2008 Yılında Polonya ve Yunanistan’ı da ihracat ağına ekleyerek dünya pazarındaki yerini aldı.

 • 2010 - 2013

  Temiz Denizler için Dr.CLEAN üretiyor

  2010 - 2013 Yılları arasında yine bir ilke imza atarak Ekolojik Tekne Bakım ve Koruma ürünlerinin arge çalışmaları tamamlanarak piyasaya sürüldü.

 • 2015 - 2016

  PLMA fuarındayız

  2015 Yılında Amerika Chicago’da PLMA fuarına katıldı. 2016 Yılında Amerika Chicago’da inovatif yeni ürünü fırça kapaklı tasarıma sahip Leke Çıkarıcıları, Özel Temizlik Ürünleri, Leke Mendili, Gümüş Temizleyiciler, Silikonlu Cam Suları ile PLMA fuarına katıldı.